Wyspa w kuchni

Wyspa w kuchni

<<< powrót do artykułów

Kuchenna wyspa to marzenie wielu osób zastanawiających się nad aranżacją pomieszczenia w nowym domu bądź planujących generalny remont. Wyspy pojawiają się w kuchniach ukazanych w znanych filmach i serialach oraz w domach znanych aktorów czy muzyków. Tego typu rozwiązanie doskonale sprawdzi się także znakomicie w większości kuchni występujących w naszych domach. Niemniej jednak trzeba dokładnie zastanowić się nad jej lokalizacją w pomieszczeniu oraz tym, jakie funkcje ma spełniać. Kuchenna wyspa pozwoli wygodnie przygotowywać potrawy, ale także umożliwi funkcjonalne przechowywanie zapasów czy naczyń we wbudowanych w nią szafkach. Odpowiednio zaprojektowana może znacznie ułatwić nam pracę w kuchni oraz poprawić organizację przestrzeni w naszym domu.
Zazwyczaj wyspa w kuchni stanowi swoiste centrum, wokół którego odbywają się wszystkie czynności związane z codziennym przygotowywaniem posiłków. Zastosowanie tego rozwiązania sprawdzi się także doskonale w przypadku kuchni połączonej z salonem. Goście i rodzina będą mogli obserwować, jak przygotowujemy dla nich potrawy, oraz uczestniczyć w naszych pracach. Kuchenna wyspa umożliwi nam wygodne prowadzenie rozmów wraz z jednoczesnym nie odrywaniem się od gotowania. Jeśli dookoła wyspy ustawimy stołki czy wysokie krzesła, to możemy być pewni, iż domownicy i goście usiądą w pobliżu nas i będą śledzić nasze poczynania. Po przygotowaniu potraw można także bez problemu podać dania na tym samym blacie - stół w jadalni może przestać nam być potrzebny.
Projektując wyspę kuchenną, należy mieć na uwadze, iż z pewnością będzie ona skupiać całą uwagę osób przebywających w jej otoczeniu. Koniecznie warto wybrać elegancko wyglądający blat wykonany z wysokiej jakości surowca. W tym przypadku doskonale sprawdzi się niezwykle stylowy, a jednocześnie bardzo wytrzymały kamień. Polecamy zwłaszcza nasze blaty z granitu bądź konglomeratu kwarcowego. Doskonale wyglądać będzie także przyciągający wzrok spiek kwarcowy. Wyspa w kuchni musi być oczywiście dopasowana do ogólnego stylu panującego w mieszkaniu. Powinna współgrać z podłogą, ścianami i pozostałymi elementami znajdującymi się w jej otoczeniu.

<<< powrót do artykułów

keyboard_arrow_up