Spiek kwarcowy - co to jest?

Spiek kwarcowy - co to jest?

Spiek kwarcowy coraz częściej pojawia się we wnętrzach polskich domów. Jest ceniony przez wielbicieli klasycznego stylu, ale także przez osoby preferujące nowoczesny design. Dzięki zastosowaniu tego materiału można uzyskać niezwykle atrakcyjny efekt naturalnego kamienia. Spiek kwarcowy doskonale sprawdza się jako element kominków, parapetów czy np. frontów szafek. Niezwykle atrakcyjnie prezentuje się w kuchniach, jako elegancko wyglądający i wytrzymały blat. Jest to idealny materiał do zastosowania właśnie w kuchni także z racji wysokiej odporności na wszelkiego rodzaju plamy i uszkodzenia, co daje mu przewagę nad naturalnym kamieniem. Blaty ze spieku kwarcowego są także o wiele lżejsze od kamiennych, co zmniejsza znacznie wszelkie problemy z ich montażem. Konstrukcje, na których montowane są blaty kuchenne wykonane z prawdziwego kamienia, muszą być w szczególny sposób wzmocnione, aby udźwignąć ciężar konstrukcji. W przypadku spieku kwarcowego taki problem nie występuje.

Czym właściwie jest spiek kwarcowy?
Płyty ze spieku kwarcowego powstają z odpowiednio zmielonych minerałów takich jak np. skały granitowe, glinki czy iły łupkowe. W zależności od pożądanego wizualnego efektu końcowego, do mieszanki dodaje się także odpowiednie barwniki. Wszystkie elementy są mieszane, a potem prasowane i wypalane w specjalnych piecach o wysokiej temperaturze. Sposób powstawania spieków kwarcowych oraz ich skład mają wpływ na ich niezwykle wysoką wytrzymałość na uszkodzenia. Płyty wykonane z tego materiału są dość cienkie i wyróżnia je niezwykle ceniona niska waga. Są doskonałym zamiennikiem płyt z marmuru czy granitu w przystępnej cenie.

Montaż blatów wykonanych ze spieku kwarcowego
Kwestię montażu blatów wykonanych z tego materiału należy zdecydowanie zlecić doświadczonym w tym zakresie specjalistom. Doświadczeni w tej dziedzinie eksperci będą wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę montując blat i które elementy mogą przysporzyć większych problemów. Spieki kwarcowe posiadają dość niską nasiąkliwość, dlatego należy stosować do ich mocowania specjalistyczne kleje o wzmocnionej przyczepności. Naszym klientom gwarantujemy profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru odpowiedniego blatu ze spieku kwarcowego. Oferujemy także montaż blatów na terenie Warszawy i okolic. Zachęcamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów zlecenia i wybrania idealnego blatu!

keyboard_arrow_up