Kwarcyty naturalne

Kwarcyty naturalne

Kwarcyt naturalny to skała metamorficzna, czyli powstała z innych rodzajów kamieni. W tym przypadku jest to najczęściej mułowiec oraz piaskowiec. Kwarcyt naturalny wyróżnia się niezwykle pięknymi refleksami świetlnymi występującymi na jego powierzchni. Daje to niezwykle ceniony przez klientów lśniące i krystaliczne wykończenie. Kamień ten występuje w szerokiej gamie barw i wielu wzorach. Nic więc dziwnego, że kwarcyt naturalny jest coraz częściej wybieranym surowcem na blaty.

Właściwości kwarcytu naturalnego

Skała posiada silnie zbitą i twardą strukturę. Swoją wytrzymałością nierzadko przebija nawet granit! Kwarcyt naturalny jest bardzo odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i ścieranie oraz plamy. Ten kamień wykazuje także bardzo niską wchłanialność, przez co jest odporny na wilgoć nawet w pomieszczeniach o podwyższonej ilości wody w powietrzu np. łazienkach. Kwarcyt naturalny nawet z upływem wielu lat nie traci swojego szlachetnego wyglądu, nie staje się matowy i nie blaknie.

Wyjątkowo dobrze toleruje wysokie temperatury, można więc z powodzeniem stosować go do produkcji blatów kuchennych. Można swobodnie postawić na jego powierzchni ciepły garnek czy patelnię. Blaty wykonane z tego surowca mają gładką, jednolitą strukturę, dzięki czemu są odporne na powstawanie pleśni, grzybów czy drobnoustrojów.

Zastosowanie kwarcytu naturalnego

Ze względu na doskonałą odporność na uszkodzenia i wysoką temperaturę, materiał idealnie sprawdza się w kuchniach. Doskonale sprawdza się także w łazienkach, ze względu na tolerancję kamienia na podwyższoną wilgotność w pomieszczeniu czy polewanie powierzchni wodą. Kwarcyt naturalny można z powodzeniem także stosować jako materiał na parapety, a nawet podłogi. Wzorowo sprawdzi się także jako stylowy dodatek do aranżacji salonu i wykańczania wnętrz np. w formie obudowy kominka. Kwarcyt naturalny występuje w tak wielu kolorach i wzorach, iż będzie pasować do wnętrz urządzonych w dowolnym stylu. Lśniąca i elegancko wyglądająca powierzchnia blatu wykonanego z tego surowca będzie doskonale prezentować się w praktycznie każdym domu bądź mieszkaniu. Kwarcyt naturalny przypomina wizualnie marmur, można więc z powodzeniem zastąpić nim ten niezbyt trwały kamień i uzyskać podobny efekt w danym wnętrzu.

W naszej firmie sprzedajemy wysokiej jakości kwarcyty naturalne w wielu kolorach i różnych wzorach. Chętnie pomożemy klientom w wyborze odpowiedniego rodzaju kwarcytu naturalnego i doradzimy, który wzór sprawdzi się najlepiej we wnętrzu ich mieszkania. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą tych przyciągających wzrok i niezwykle funkcjonalnych kamieni oraz zamówienia blatu wykonanego z jednego z nich!

 

keyboard_arrow_up