Kolory blatów

Kolory blatów

Podejmując decyzję dotyczącą wyboru blatu, należy przeanalizować różnego rodzaju dostępne materiały oraz wykończenia, a także kolory. Obecnie można wybierać w szerokiej gamie odcieni, które będą pasować do praktycznie każdego wnętrza. Wszystko zależy od preferencji danej osoby oraz tego, jak wygląda pomieszczenie i jakie kolory w nim dominują.

Dobór koloru blatu

Czy powinno się dopasowywać kolor blatu do mebli, czy może do podłogi? Niektórzy biorą pod uwagę kolor ścian i jest to równie dobre rozwiązanie. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć w naszym domu. Można dobrać blat pasujący odcieniem do reszty wnętrza bądź działać na zasadzie kontrastujących barw. W przypadku drugiej opcji często wybiera się np. białą podłogę, gdy meble są czarne. Nie da się ukryć, iż odcinający się kolorystycznie od zabudowy kuchennej blat będzie przyciągał wzrok osób przebywających w pomieszczeniu. Osoby, które wolą rozwiązania mniej kontrastowe, powinny zdecydować się na klasyczne dobranie koloru blatu do odcienia pozostałych elementów znajdujących się w kuchni. Ciekawym rozwiązaniem może być także być wybór blatu nawiązującego częściowo do koloru, który dominuje w pomieszczeniu. Posiadając np. zielone szafki kuchenne, warto zastanowić się nad zakupem blatu, który posiada domieszkę zielonego koloru.

Intensywne czy zgaszone barwy?

W tym przypadku wszystko zależy również wyłącznie od naszych preferencji i oczekiwań. Wybór intensywnego i żywego koloru blatu może być doskonałym sposobem na ożywienie dowolnego pomieszczenia w naszym domu. Jednak równie pięknie sprawdzą się blaty w nieco bardziej stonowanych kolorach. Oferujemy szeroką gamę odcieni blatów granitowych- dla wygody naszych klientów, zastosowaliśmy na stronie podział na grafity ciemne i jasne. Również kwarcyty naturalne i konglomerat kwarcowy jest dostępny na naszej stronie w wielu przyciągających wzrok kompozycjach barw. Osoby zainteresowane zakupem blatu ze spieku kwarcowego także znajdą u nas szeroką gamę dostępnych kolorów blatów. Jesteśmy przekonani, że z łatwością uda się dopasować barwę blatu do oczekiwań każdego klienta. Chętnie doradzimy wszystkim niezdecydowanym, jaki kolor będzie pasował do ich domu i wspólnie wybierzemy idealny blat.

keyboard_arrow_up